Hizmetlerimiz

 

kurumsalTEKNİKSAT  

  Üretim, proje, taahhüt, AR-GE faliyetlerini kapsayan teknolojik çözümleri; kendi bünyesinde barındırdığı yeniliğe açık, uzman, yaratıcı, sorumlu ve aktif katılımcı kadrosuyla gerçekleştirmektedir.

  Üretici firma olarak bütçesinin önemli bir kısmını mühendislik ve AR-GE çalışmalarını güçlendirmek için harcamaktadır. TEKNİKSAT'ın; ürün kalitesi, satış ve satış sonrası destek, danışmanlık üzerine kendini kanıtlamış bir müşteri politikası vardır.

  Müşteri ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yapılan projelendirme ve üretim, %100 yerli ve ileri teknoloji kullanılarak gerçekleştirlmektedir. Bu alandaki lider konumumuz kendi ürünümüzü tasarlayıp üretebilme ve esnek çözümler getirebilme gücümüze dayanmaktadır.

  Türkiye ve dünyanın güvenilir lider üretici firmalarıyla yaptığı anlaşmalarda yerli ve yabancı 1250 çeşit ürünü stoğunda bulundurmaktadır. Büro ve Fabrika olarak 3000 m2 alanda faliyet göstermektedir.

 


arge


 

AR-GE

  Başarımızdaki en temel etken; AR-GE alanında sürekli yatırım yapıyor olmamızdır. Üretilen cihazların yazılımları teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

   Sektörümüzle ilgili yeni bilgiler ve teknolojiler keşfetmek, mevcut metotlarmızı yeniden gözden geçirmek bu alandaki stratejimizi oluşturmaktadır. Bu stratejimiz  yeni ürünler geliştirmemize olanak vermektedir.

   Bizler için her hedef yeni bir başlangıç...

proje-taahhüt PROJE - TAAHHÜT

Tekniksat ailesi olarak müşterinin İsteklerine Göre Konularında deneyimli ekiplerimiz tarafından yerinde keşif ve sonrasında projelendirme, uygulama ve teknik servis desteği ile seçkim kurum ve kuruluşlara hizmet vermekteyiz.

    Projelendirmede üzerinde titizlikle durduğumuz en önemli unsur sistem alt yapısında mümkün olduğunca en az ve kaliteli malzeme ile en düşük maliyette sistem kurarak müşterinin tam olarak istediğine cevap vermektir. Montaj kolaylığı sağlayan, sorunsuz, ekonomik ürünler geliştirmemiz, proje maliyetlerinde önemli ölçüde avantaj yaratmaktadır.

      Belirlenen ihtiyaca göre mevcut olanakları en verimli kullanabilecek ve maliyet kazanımları yaratacak en uygun çözümü sunar, projenize değer katarız.

  

  Sürecin detaylarını iyi analiz edebilmek için öncelikle ihtiyaçlarınızı iyi anlamalıyız. Yapılan analiz sonrasında, projelendirmeden en uygun malzemeseçimine kadar uzanan süreçte hesaplıve enerji avantajı sağlayan "size özel projeler" oluştururuz.

Tekniksat'ın uydu sektöründeki en önemli farkı ihtiyaca göre sistem üzerinde değişiklikler yapabilme, ürünü geliştirme ve üreterek hayata geçirme alanıdır.

 

uygulama

UYGULAMA


Projelerimizde kullanılan cihazlar çoğunlukla kendi imalatımız olup diğer sarf malzemeler, seçkin markalardan titizlikle seçilerek ve test edilerek uygulanırlar. Bu nedenledirki köklü ve güvenilir firmalarla ortak konsorsiyumlarda Tekniksat ürünleri tercih edilmektedir.

 

 

Merkezi Uydu TV Dağıtım Headend Sistemleri (SMATV)

Tekniksat headend sistemleri ile çeşitli uydulardan alınan belirli sayıda (ort. 24-60) TV ve radyo kanalı tek bir merkezde toplanarak, normal TV alıcılarından alınabilecek tipte analog sinyal olarak dağıtılabilir.

Yayının TV' ye vrilemesi için herhangi bir ara yüze (Receiver, deceder v.s.) ihtiyaç yoktur. Doğrudan priz ile TV arası kablo bağlantısı yeterlidir.

Bu özelliğinden dolayıdırki kamu ve iş merkezleri başta olmak üzere büyük toplu konut alanları, oteller, hastanelerde bu sistemler tercih edilmektedir.


Merkezi Uydu TV Multiswitch Sistemleri

multiswitch sistemleri

Tekniksat bünyesinde bulunan RFT TEKNOLOJİ A.Ş tarafından üretilen uydu dağıtım sistemleri (Multiswitch Sistemleri) düşük sinyalde çalışabilme, az güç harcama, led'li uyarı sistemi  ve daha birçok üstün teknolojik özellikleri ile uydu sektöründe tercih edilen ürünlerdir.

Türkiye merkezi uydu sistemleri alanında, ilk multiswitch (uydu dağıtım santrali) Tekniksat tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir. Ürüne dünyada hiçbir firma tarafından uygulanmayan abone port kilitleme özelliği adapte edlmiştir.

5 girişten 17 girişe kadar ve 8 aboneden 32 abone çıkışına kadar farklı ürün seçenekleri ile ürünler birbirlerine adapte edilerek abone sayısında sınır olamadan 100 ile 1500 aboneye kadar büyük projelerde dağıtım kolaylığı sağlamaktadır.


Mobil Vasıtalar Merkezi Uydu Sistemleri

mobil vasıtalar

Tekniksat; otobüs, karavan, minibüs, tren, gemi, yat ve katamaran gibi mobil vasıtalar merkezi uydu sistemlerini kendi AR-GE labaratuarlarında geliştirerek, ihtiyaca göre sistem üreterek, teknik ekip ve deneyimli kadrosuyla satış, montaj ve teknik destek vermektedir.

Multiswitch ve uydu ekipmanları kullanarak artık hareket halindeki araçlardan uydu yayınlarını kesintisiz ve net alan dijital uydu görüntü sistemleri ile keyifli yolculuklar yapabileceksiniz.

Harekete duyarlı hassas sensörler ile mikroişlemci denetimli sistem, aracın seyir esnasındaki hareketlerini algılayıp anteni sürekli aynı yönde tutacak şekilde uyduya kitler ve uyduyu takip eder. Tünel, Köprü, alt geçit gibi fiziksel engellerden dolayı oluşan kesintilerde, bir süre daha aynı konumda kalarak yayının tekrar gelmesini bekler. Park halinde otomatik olarak uyku konumuna geçer.

 

Multifocus Uydu Antenleri

Tekniksat Multifocus Uydu Antenleri ile bir uydu anten kullanılarak 8 farklı uyduyu almak mümkün.

Değişik Boyutlarda olabilen yeni teknoloji uydu antenleri binalardaki çanak anten kirliliğinide azaltmaktadır.

Türkiye'de özel olarak üretilen uydu antenlerimizde dardeye ve sıcak-soğuk ısı farklılıklarına çok dayanıklı SMS malzeme kullanılmaktadır. Profesyonel uydu sistemlerinde Tekniksat Multifocus Uydu Antenleri tercih edilmektedir.

 

Kapalı Devre CCTV Kamera Sistemleri

Yaşadığımız çevrede her zamankinden daha fazla suça tanık oluyoruz. Bu yüzden güvenlik sorunu sadece kamu kuruluşları, havaalanları ve iş yerleri için değil, bireylerin güvenlik ihtiyaçları içinde son derece gereklidir. Kapalı devre kamera sistemleri ile gözetim, güvenlik ve korunma alanında dikkate değer faydalar sağlanmaktadır.

Sistem Kurulumundan önce güvenlik ihtiyacının ne tür bir sistem gerektirdiğinin tespiti ve ihtiyaca uygun montaj ve teknik destek sağlanması son derece önemli, Tekniksat hizmet verdiği CCTV kamera Sistemleri alanında, her noktaya yerleştirilmiş kameralardan, dünyanın her yerinden görüntülenebilen yüksek kalitede video ve ses iletimini sağlamaktadır.

 

Görüntü - Ses - Data Transfer Sistemleri

Tekniksat , Görüntü- Ses-Data Transfer sistemleri ve aksesuarlarını kendi fabrikasında üretmektedir.

Güvenliği sağlanacak bölgede bulunan kamera, sensör veya dedektörlerden gelen veri görüntülerin denetleme merkezlerinden kontrolünü sağlamaktadır. Standart kablolama , fiber optik, telefon hatları veya mevcut network üzerinden veri ve görüntü iletimi çok uzun mesafelere kadar yapılabilmektedir.

 

Fiber Optik Uydu Dağıtım ve İletişim Sistemleri

İnternet ve geniş alan ağlarda kullanılan Fiber Optik teknolojileri dar alanlarda uygulanabilen ve montaj kolaylığı sağlayan hızlı ve kayıpsız son teknoloji sistemlerdir.

Fiber Optik kablolar ve kullanılan aktif ürünler sayesinde uydu sistemleri, network ve telefon hizmetleri taşınacağı gibi özel güvenlik kameraları, alarmlar, intercom sistemleri ve audio-video sistemleride bu alt yapı üzerinden çalışabilir.

Fiber uygulamaları, gelecekte ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarınızı yanıtlayabilecek, uygulaması kolay ve etkin bir tekonoloji yatırımıdır. Tekniksat, bu alanda montaj ve teknik destek verilmektedir.

fiber optik sistemler


 

Merkez - Fabrika

Koza Mahallesi 1678 Sokak No: 29 Esenyurt /İSTANBUL
0 212 620 4 111 (pbx)